BIOPTRON – zwycięzca trofeum „Anty-Aging & Beauty”

Październik 2014
Wystawy
BIOPTRON otrzymał pierwszą nagrodę za najlepsze urządzenie o działaniu przeciwstarzeniowym podczas drugiego europejskiego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anty-Aging (AMEC) 2014, który odbył się w Paryżu pod koniec października.

Informacje

Zespół ekspertów BIOPTRON (od prawej do lewej): dr Jasmina Lalosevic, dr Christian Deperdu, dr Sanja Vranic, dr Michael T. McNamara, dr Tijana Tomic

BIOPTRON otrzymał pierwszą nagrodę za najlepsze urządzenie o działaniu przeciwstarzeniowym podczas drugiego europejskiego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anty-Aging (AMEC) 2014, który odbył się w Paryżu pod koniec października.
Po sukcesie osiągniętym w ubiegłym roku w trakcie pierwszego europejskiego Kongresu Medycyny Anty-Aging, nagroda zdobyta podczas AMEC 2014 okazała się jeszcze większym sukcesem. AMEC 2014 powstał, aby zaspokoić potrzeby związane z organizacją większych światowych wydarzeń na skalę europejską z dziedziny medycyny estetycznej i anty-aging. Kongres został założony w oparciu o wielospecjalistyczne podejście stosowane wobec praktyki medycyny estetycznej oraz multidyscyplinarne połączenie medycyny prewencyjnej i medycyny anty-aging.


Terapia światłem BIOPTRON na europejskim Kongresie Medycyny Anty-Aging (AMEC) 2014, Paryż

Terapia światłem BIOPTRON, lider w działaniach przeciwdziałających procesom starzenia (anty-aging), otrzymała pierwszą nagrodę za najlepsze urządzenie o działaniu przeciwstarzeniowym podczas drugiego europejskiego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anty-Aging (AMEC) 2014, który odbył się w Paryżu pod koniec października.

ceremony.jpg
Ceremonia wręczenia nagród – kongres AMEC w Paryżu

Międzynarodowy zespół ekspertów w dziedzinie medycyny przedstawił efekty terapii światłem BIOPTRON w odniesieniu do działania przeciwstarzeniowego. Według przedstawionych danych terapia światłem BIOPTRON ma pozytywne, udowodnione klinicznie działanie stymulujące wobec konkretnych komórek w skórze znanych jako fibroblasty, co prowadzi do produkcji kolagenu i elastyny. Związane z wiekiem oraz ekspozycją na słońce niedobory tych dwóch białek w ludzkiej skórze są odpowiedzialne za zjawisko starzenia się skóry, przybierające postać drobnych linii i zmarszczek. Bezpieczne i nieinwazyjne codzienne zabiegi naświetlania światłem BIOPTRON, trwające tylko 10 minut, usuwają takie zmarszczki bez żadnych skutków ubocznych.
Dr Christian Deperdu, dermatolog i specjalista w dziedzinie zabiegów leczniczych anty-aging z Beausoleil we Francji (w pobliżu Monako) oraz dr Jasmina Lalosevic z Belgradu w Serbii, założycielka klinik AestheticMed zajmujących się zabiegami anty-aging, wygłosili prezentacje przy stoisku BIOPTRON podczas kongresu AMEC 2014. Oboje zaprezentowali skuteczność i łatwość stosowania terapii światłem BIOPTRON w połączeniu z różnymi popularnymi zabiegami typu anty-aging: po mezoterapii i zastosowaniu kwasu hialuronowego w formie wypełniaczy, po liftingu z wykorzystaniem PRP i liftingu twarzy z użyciem mezonici, po peelingach i zabiegach z wykorzystaniem lasera. Zaproszeni lekarze i specjaliści mieli możliwość dyskusji i podzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi z codziennymi, przeprowadzanymi z powodzeniem zabiegami terapii światłem BIOPTRON.


Światło, które leczy
Światło BIOPTRON jest synonimem medycznej terapii światłem oraz marką będącą liderem na rynku w tej dziedzinie. Jego podstawę tworzy 25 lat wysoce szczegółowych i zatwierdzonych badań z dziedziny medycyny i innych nauk. Terapia światłem BIOPTRON jest skuteczna również w zakresie wytyczanym przez wskazania z dziedziny anty-aging. BIOPTRON jest certyfikowanym urządzeniem medycznym opartym na opatentowanej technologii światła. BIOPTRON AG jest spółką zależną Zepter International założoną w Szwajcarii, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości urządzeń medycznych od 25 lat. Urządzenia BIOPTRON są dostępne w trzech rozmiarach. Na całym świecie sprzedano 3 mln takich urządzeń, dzięki czemu stały się one urządzeniami do terapii światłem odnoszącymi największe sukcesy na dzisiejszym rynku. Urządzenia BIOPTRON są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świecie.


Działanie światła BIOPTRON
Dr Michael McNamara, światowy i międzynarodowy kluczowy opiniodawca w BIOPTRON AG, uczestniczył w kongresie AMEC 2014 jako wykładowca. Oprócz właściwości przeciwstarzeniowych charakterystycznych dla terapii światłem BIOPTRON, dr McNamara zwięźle przedstawił szeroki zakres zastosowań urządzeń BIOPTRON, dzięki któremu marka BIOPTRON stała się światowym liderem w dziedzinie terapii światłem. Zastosowania te obejmują: łagodzenie bólu, szybsze i lepsze gojenie ran, leczenie stanów zapalnych tkanek, urazów sportowych, eliminacja bólu szyi i krzyża, leczenie trądziku i innych dolegliwości. Terapia Bioptron ma korzystny wpływ na zdrowie, jeżeli jest stosowana codziennie, a ponadto może zmniejszyć również ryzyko poważnych chorób współczesnych, takich jak zawał serca, udar i rak. Jest nieodłącznym elementem zabiegów odmładzających skórę i idealną codzienną terapią domową.