DZIAŁANIE ANTI-AGING

Luty 2016

Prezes rumuńskiego stowarzyszenia medycyny anti-aging. Główny dermatolog w klinikach Lasermed.

PRZYSPIESZ PROCES GOJENIA I ZMNIEJSZ POOPERACYJNY STAN ZAPALNY Z URZĄDZENIAMI BIOPTRON

Dr Bogdan Dimitrie Niculae, prezes rumuńskiego stowarzyszenia medycyny anti-aging.

medyczne do terapii światłem wykorzystujemy w leczeniu dorosłych i dzieci jako terapię uzupełniającą w celu zmniejszenia bólu i wspomagania procesu leczenia w różnego rodzaju zastosowaniach, na przykład: w zaburzeniach skórnych, przed i po terapii oraz jako środek wspomagający gojenie ran.

Urządzenie BIOPTRON stosujemy jako monoterapię i/lub terapię uzupełniającą w celu regeneracji po różnych zabiegach dermatologicznych i estetycznych, ponieważ udowodniono, że działanie tego urządzenia:

  • Wspomaga mikrokrążenie;
  • Harmonizuje procesy metaboliczne;
  • Wzmacnia system obronny organizmu człowieka;
  • Stymuluje procesy regeneracyjne i naprawcze całego organizmu;
  • Wspomaga gojenie ran;
  • Znosi ból lub zmniejsza jego intensywność;
  • Zmniejsza stan zapalny.

Stosujemy terapię światłem w ramach naszych terapii przeciwstarzeniowych przed i po zabiegach mezoterapii, po zabiegach lipolizy, a także po chirurgicznych zabiegach dermatologicznych, aby wspomagać proces gojenia i zmniejszać pooperacyjny stan zapalny. Jeżeli po leczeniu zastosujemy terapię światłem, ryzyko wystąpienia hiperpigmentacyjnego stanu zapalnego zmniejsza się o 40% u pacjentów o ciemniejszych odcieniach skóry.

W naszej klinice światło spolaryzowane jest stosowane w formie terapii uzupełniającej także w zabiegach leczniczych przeprowadzanych na włosach i po transplantacji włosów. Na poziomie komórkowym stan zapalny może powodować wzrost lokalnego przepływu krwi i uwolnienie czynników zapalnych, które wspierają unaczynienie mieszków włosowych. W przypadku prawidłowej tkanki skórnej fazie anagenu towarzyszy związana z mieszkami włosowymi angiogeneza i regulacja „w górę” czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF) w keratynocytach zewnętrznej osłonki mieszka włosowego.

Takie unaczynienie szybko ustępuje w fazie katagenu. W ten sposób lepsze unaczynienie, którego poprawa spowodowana jest przez stan zapalny, może wspierać rozwój zdrowych mieszków włosowych. Dodatkowo szok cieplny związany z niskim poziomem energii cieplnej może wywołać regulację „w górę” białek szoku cieplnego takich jak HSP-27, które odgrywają rolę w zakresie wzrostu i różnicowania komórek macierzystych mieszków włosowych.

Proces gojenia ran związany z uszkodzeniem termicznym również może przyczyniać się do wzrostu włosów. Z powodzeniem wykazano, że w ranach genetycznie normalnych dorosłych myszy mieszki włosowe de novo powstają z komórek macierzystych naskórka zlokalizowanych poza mieszkiem włosowym. Do innych mediatorów w procesie gojenia ran związanych ze wzrostem włosów zalicza się polipeptyd tymozyna beta 4 i cyklopentyladenozynę. Z uwagi na sukces terapii światłem BIOPTRON w naszej poradni polecamy naszym pacjentom kontynuację leczenia w domu codziennie przez okres minimum trzech miesięcy po transplantacji włosów.