Transplantacja włosów

Maj 2016

Dr Rivoalan jest specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej oraz estetycznej praktykującym we Francji i Monako.

ISTOTNA ROLA TERAPII ŚWIATŁEM BIOPTRON W CHIRURGII TRANSPLANTACJI WŁOSÓW
U MĘŻCZYZN I KOBIET

Jestem dobrze znany na arenie międzynarodowej w dziedzinie monopęcherzykowego przeszczepu włosów od roku 1995 i jak dotąd z powodzeniem przeprowadziłem 4000 zabiegów przeszczepu.

Najbardziej efektywne wyniki, które osobiście zaobserwowałem wykorzystując terapię światłem medycznym BIOPTRON, to mikro-szczepienia i PRP (Plasma Rich Platelet) po zabiegu transplantacji włosów.

Łysienie typu męskiego lub łysienie androgenowe u mężczyzn dotyka około 70% i występuje u mężczyzn już od 18 roku życia. Normalnie 85% włosów znajduje się w fazie wzrostu a jedynie 10 % w fazie wypadającej.

Możemy utracić od 50 do 100 włosów dziennie, co nie powinno być nazbyt niepojące. Pytanie pojawia się, gdy utrata włosów staje się coraz bardziej znacząca.

Łysienie charakteryzuje się wypadaniem włosów w miarę upływu czasu od obnażenia niektórych obszarów do momentu całkowitego wyłysienia. Istnieje kilka sposobów na leczenie wypadania włosów, ale należy przede wszystkim dokładnie i prawidłowo zdiagnozować przyczynę przed przystąpieniem do transplantacji włosów.
To pierwsza konsultacja z Twoim lekarzem, który ustali, jakie jest, jeśli będzie wymagane, pierwsze, wstępne leczenie i jaki rodzaj transplantacji włosów będzie najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb względem różnych technik przeszczepu włosów, techniki pasków lub FUE (ekstrakcja pęcherzykowych jednostek, eng. follicular unit extraction) lub mikro uderzeń. Chociaż utrata włosów jest dziedziczna i dotyczy zwłaszcza mężczyzn, kobiety również mogą się z tą dolegliwością zmagać. U kobiet utrata włosów jest rozłożona na powierzchni całej czaszki i jest zwykle mniej spektakularna, ale równie kłopotliwa.

Przeszczepy włosów mogą okazać się w wielu przypadkach nieskuteczne, dlatego opracowaliśmy ulepszoną procedurę Plasma Rich Platelet, połączoną następnie z terapią BIOPTRON dla leczenia natychmiastowego bólu pooperacyjnego, powstrzymywania zapalenia i innych podrażnień.

Ta procedura wykorzystuje co najmniej 3 lub 4 sesje terapią BIOPTRON w każdym tygodniu, przez 3 tygodnie. Wiele opracowań badań zostało napisanych na ten temat. Z opublikowanych wyników i efektów jasno wynika, że procedura PRP w połączeniu ze światłem BIOPTRON może zostać wzmocniona i bardziej skuteczna, dzięki czemu włosy stają się gęstsze nawet o 40% w porównaniu z nie stosowaniem terapii BIOPTRON po przeprowadzeniu procedury PRP włosów.

Terapia światłem BIOPTRON nie tylko zmienia jakość włosów, terapia jest równie mocno zalecana kobietom, które rzeczywiście borykają się z problemem utraty włosów. Pacjenci i pacjentki stosujące BIOPTRON doświadczają zmniejszenia wypadania włosów i widocznej redukcji występowania łupieżu po 2 miesiącach, jak również poprawy blasku włosów.
 
U pacjentów korzystających z urządzenia BIOPTRON występuje zmniejszenie wypadania włosów i widoczna redukcja łupieżu już po 2 miesiącach stosowania, jak również większy blask włosów.