Wybierz kraj
Cesarskie cięcie, Blizny pooperacyjne, Rozstępy - Bioptron News photo
Profesjonalista

Cesarskie cięcie, Blizny pooperacyjne, Rozstępy

Dr. Miloslav Ptáček, Czechy
Położnik i Ginekolog
Referencja Profesjonalisty

Po raz pierwszy usłyszałem o skutkach medycznego zastosowania terapii światłem ponad dziesięć lat temu, prawdopodobnie w połowie 2001 roku. Zasadniczo zacząłem używać BIOPTRON natychmiast w mojej pracy ambulatoryjnej, a także w szpitalu w Neratovicach, gdzie pracowałem do 2009 roku jako lekarz II stopnia na oddziale położniczo-ginekologicznym.

“Stosuję terapię BIOPTRON, z bardzo dobrymi wynikami, zarówno w zapobieganiu rozstępom u kobiet w ciąży, jak i leczeniu blizn pooperacyjnych, m.in. po cięciu krocza, cesarskim cięciu itp., a także dla matek karmiących.

Indywidualne efekty BIOPTRON nie mogą być od siebie oddzielone, ponieważ wzajemnie się uzupełniają i mają efekt synergii. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że przy światłoterapii jako profilaktyce przeciw rozstępom, najbardziej korzystny jest efekt stymulacji. Jeśli światłoterapia jest wskazana w opiece pooperacyjnej, wówczas oczywiście wykorzystuje się wszystkie efekty – stymulujące, przeciwbólowe i przeciwzapalne.

BIOPTRON pomaga przede wszystkim w przewlekłych stanach zapalnych, takich jak przewlekłe infekcje candida albicans lub drożdżaki, w przypadkach, gdy błona śluzowa jest osłabiona i ma skłonność do stanów zapalnych. W tym przypadku efekt stymulujący światłem spolaryzowanym może mieć bardzo pozytywny wpływ i jest wskazany jako zabieg uzupełniający. Gdy stan zapalny swędzi, kłuje lub rani kobietę, przydaje się efekt przeciwbólowy. Leczenie przy użyciu BIOPTRON trwa w przypadku przewlekłych stanów zapalnych kilka tygodni, zwykle od trzech do czterech. Bardzo pozytywnie oceniam leczenie blizn keloidowych za pomocą światłoterapii. Przy użyciu lampy BIOPTRON i odpowiednich maści uzyskujemy wyraźną poprawę. Jeśli leczenie jest wykonywane sumiennie, blizna słabnie (tzn. traci objętość) i traci kolor. W ten sposób uzyskujemy wyraźną poprawę estetyczną wyglądu blizny keloidowej, co docenią zwłaszcza kobiety w okresie letnim, gdy zaczerwienione, szerokie blizny na powierzchni skóry przyciągają niepożądaną uwagę innych osób, np. na pływalni.

Cel zabiegu jest całkowicie estetyczny – zmniejszenie objętości i stopnia zaczerwienienia blizny. Tutaj obowiązuje ta sama zasada: im szybciej zaczniesz, tym lepsze wyniki. Blizna keloidowa oczywiście może być usunięta chirurgicznie, ale trzeba sobie zdać sprawę, że po operacji na bliźnie powstaje nowa blizna i jeśli nie leczymy tej nowej blizny i ją zaniedbamy, może ponownie stać się blizną keloidową. W leczeniu blizn jednym aspektem jest strona estetyczna, czyli wynikowa forma blizny, ale ważną rolę odgrywają również aspekty medyczne, szczególnie ułatwiające i przyspieszające przebieg gojenia. Terapia światłem znacząco przyczynia się do łatwiejszego gojenia, w szczególności jako profilaktyka powikłań zapalnych. Ponownie należy podkreślić, że z praktycznego punktu widzenia ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć gojenie każdej blizny – nie tylko po cięciu cesarskim czy cięciu krocza – najlepiej zaraz po zabiegu. Jeśli mam być bardziej szczegółowy i opisać proces gojenia, to zakładamy, że blizna pierwotna powstanie w ciągu tygodnia od zabiegu i zagoi się do ostatecznej postaci w ciągu około miesiąca. Lecznicze działanie lampy BIOPTRON jest znaczącą pomocą.

Polecam terapię BIOPTRON wszystkim, którzy tego potrzebują. Terapia świetnie sprawdza się w szczególności w zapobieganiu rozstępom lub leczeniu wszystkich rodzajów blizn lub pęknięć brodawek sutkowych. Moje doświadczenia z terapią Bioptron, sięgające przeszło dziesięć lat, są bardzo pozytywne. Zabieg pomaga mamom zarówno pod względem medycznym, czyli przyspiesza gojenie się ich organizmu, jak i pomaga psychologicznie – kobiety mają poczucie, że robią coś dla siebie i swojego zdrowia. Terapia Bioptron jest dostępna dla każdego”.