BIOPTRON AG, Szwajcaria

Działając jako część Grupy Zepter, BIOPTRON AG produkuje urządzenia medyczne najwyższej szwajcarskiej jakości i gwarantuje doskonałość standardów produkcji.
W 1996 roku BIOPTRON AG połączyła się z Zepter International, wielonarodowym przedsiębiorstwem z siedzibą w Szwajcarii, które produkuje, sprzedaje i dystrybuuje najwyższej jakości towary konsumpcyjne z kategorii: Medical, Cosmetics, Luxury, Home Art, and Home Care.
BIOPTRON AG należy do działu medycznego Zeptera o nazwie Medical, oferującego szeroki wybór klinicznie przetestowanych i certyfikowanych urządzeń medycznych i produktów zdrowotnych.

Grupa ZEPTER

 

  • 8 fabryk
  • 5 kontynentów
  • 60 krajów
  • Ponad 80 000 000 zadowolonych użytkowników
  • Ponad 760 000 000 sprzedanych produktów

BIOPTRON NA ŚWIECIE

PONAD 60 KRAJÓW
PONAD 30 LAT NA RYNKU MIĘDZYNARODOWYM
PONAD 3 000 000 SPRZEDANYCH URZĄDZEŃ

Nasza misja

Obecnie BIOPTRON AG jest jednym z wiodących producentów urządzeń do terapii światłem na świecie. Nasza firma jest oddana działalności w postaci długoterminowych, dogłębnych badań i działań rozwojowych, a także produkcji unikalnych urządzeń medycznych – systemu terapii światłem BIOPTRON.
Naszym celem jest utrwalenie naszej pozycji jako lidera rynkowego i promowanie międzynarodowej akceptacji terapii światłem poprzez stałe wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i udoskonaleń. Od momentu fuzji z Zepter International ponad 3 miliony urządzeń z powodzeniem spełniły oczekiwania swoich użytkowników.

ŻYJ ZDROWO. ŻYJ DŁUŻEJ.

Badania i rozwój (R&D)

Lata doświadczeń i badań potwierdziły pozytywny wpływ terapii światłem BIOPTRON i doprowadziły do jej stosowania w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Obecnie terapia światłem BIOPTRON jest rozpoznawana na całym świecie jako nowa i innowacyjna forma leczenia stosowana w celu zapobiegania i leczenia różnorodnych dolegliwości.
Naukowcy z BIOPTRON AG nieustannie współpracują z ekspertami, badaczami i lekarzami z wielu krajów nad właściwościami i skutecznością terapeutyczną terapii światłem BIOPTRON.
BIOPTRON AG liczy ponad 500 naukowców, 1000 klinik i 5000 lekarzy medycyny.

Certyfikacja jakości

Wewnętrzne laboratoria BIOPTRON AG nieustannie zajmują się testowaniem i optymalizacją urządzeń BIOPTRON, zgodnie z najnowszymi badaniami naukowymi. Jednocześnie urządzenia BIOPTRON są certyfikowane także przez akredytowane, niezależne instytucje kontrolne. Nasze procesy biznesowe, w tym R&D, ocena dostawców, dostarczanie komponentów niezbędnych do produkcji, przeprowadzane kontrole oraz produkcja wszystkich urządzeń są przeprowadzane zgodnie z wymaganiami dyrektywy medycznej 93/42/EWG, jak również określonych regulacji obowiązujących na rynkach lokalnych.

Zezwolenie amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA)
510 (k) dotyczące urządzenia do zwalczania bólu

Aby uzyskać więcej informacji patrz baza danych dotycząca sprawozdań informacyjnych z ocen pozarynkowych "510(k)(ang. Premarket Notification Database)" nasz numer 510 (k): K032216