Wybierz kraj

Uśmierzanie bólu

Ból jest bardzo powszechną i uciążliwą przypadłością, która uniemożliwia cieszenie się normalnym życiem i skutkuje utratą wielu produktywnych dni


Terapia BIOPTRON® Hyperlight jest uważana za doskonałe i skuteczne narzędzie terapeutyczne w leczeniu każdego bólu, bez znanych skutków ubocznych.

Klinicznie przetestowana i o udowodnionym działaniu, terapia BIOPTRON® Hyperlight jest certyfikowana jako metoda medycznego leczenia bólu - przenika w głąb tkanki przyspieszając gojenie, radykalnie zmniejszając stan zapalny i wspomagając krążenie krwi.

Woman in pain

Ból nie musi być częścią Twojej codzienności. Terapia światłem BIOPTRON® Hyperlight skutecznie i bezpiecznie łagodzi ból związany z zapaleniem stawów, ból krzyża, ból w górnej części pleców i szyi, ból związany z odniesionymi urazami sportowymi i innymi dolegliwościami.

Pain hand
Pain hand
Pain hand

POCZUJ SIĘ LEPIEJ PO ZALEDWIE DZIESIĘCIU MINUTACH TERAPII BIOPTRON® HYPERLIGHT DZIENNIE

B2B2

Terapia BIOPTRON® Hyperlight łagodzi ból spowodowany różnymi stanami zdrowotnymi/medycznymi dzięki swoim unikalnym mechanizmom działania:

Zmniejszenie uwalniania zapalnych cytokin

Światło BIOPTRON® Hyperlight zmniejsza wytwarzanie cytokin prozapalnych, takich jak TNF-α, i zwiększa cytokiny przeciwzapalne, takie jak TGF-β i IL-10 w napromieniowanym obszarze, zmniejszając miejscowo stan zapalny dotkniętego nabłonka  (Falus i wsp., 2011, Zhevago, 2006). Te cytokiny są również zaangażowane w procesy przewlekłego zapalenia i wzmacniania mechanizmów obronnych. Dzięki BIOPTRON® Hyperlight układ odpornościowy jest wzmocniony, aby skuteczniej walczyć z zewnętrznymi patogenami lub czynnikami zapalnymi.

Poprawa mikrokrążenia

Światło BIOPTRON® Hyperlight zwiększa przepływ krwi w napromieniowanych naczyniach włosowatych, zwiększając dostarczanie tlenu i składników odżywczych, a także wchłanianie substancji szkodliwych wytwarzanych przez komórki w stanie zapalnym. Efekt ten wspomaga proces gojenia, a także zmniejsza ból niedokrwienny spowodowany słabym mikrokrążeniem  (Samoilova i wsp., 2008).

Zmniejszanie sygnałów nocyceptywnych (bólowych)

Terapia BIOPTRON® Hyperlight zmniejsza ból poprzez stymulację produkcji tlenku azotu, który zmniejsza nadmierną stymulację somatycznych nerwów obwodowych i zwiększa rozszerzenie naczyń, zmniejszając jednocześnie ból niedokrwienny (Gaspariyan i wsp., 2005; Samoilova i wsp, 2008).

Zwiększenie wytrzymałości na rozciąganie zagojonej tkanki, przyspieszenie procesu gojenia

BIOPTRON® Hyperlight zwiększa produkcję kolagenu endogennego i elastyny, zapewniając tkankom miękkim strukturę i stabilność niezbędną do odzyskania ich wytrzymałości na rozciąganie. Terapia światłem BIOPTRON® Hyperlight sprzyja regeneracji tkanek do zdrowego i funkcjonalnego stanu   (De Melo i wsp., 2016).

Leczenie
bólu chronicznego

Terapia światłem BIOPTRON®

 
Chronic pain reliefChronic pain relief

Red Bag

Nasza medycznie certyfikowana terapia BIOPTRON® Hyperlight jest skutecznie stosowana zarówno w renomowanych szpitalach jak i do ciągłego samoleczenia w domu!


Terapia światłem BIOPTRON® Hyperlight jest stosowana do skutecznego leczenia bólu w reumatologii, fizjoterapii i medycynie sportowej – jako monoterapia lub terapia wspomagająca.

Reumatology

Reumatologia

Terapia BIOPTRON® Hyperlight może złagodzić ból, zwiększyć zakres ruchu w stawach poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, zmniejszając w ten sposób potrzebę dodatkowych zabiegów i hospitalizacji u pacjentów z:

 • Chorobą zwyrodnieniową stawów 
 • Reumatoidalnym zapaleniem stawów

Terapia światłem BIOPTRON® Hyperlight jest Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w walce z reumatyzmem, bez żadnych skutków ubocznych. Następuje:

 • Zmniejszenie obrzęku i krwiaków
 • Zmniejszenie stanu zapalnego spowodowanego urazami, chorobami zwyrodnieniowymi lub chorobami autoimmunologicznymi
 • Łagodzenie bólu i zmniejszenie jego intensywności
 • Wzmocnienie mięśni i zwiększenie zakresu ruchu ciała
 • Zwiększenie prędkości i wytrzymałości podczas marszu
 • Poprawa jakości snu

Fizjoterapia

 • Ból krzyża
 • Ból ramion i szyi
 • Zespół cieśni nadgarstka
 • Tkanka bliznowata
 • Urazy mięśniowo-szkieletowe

Terapia światłem BIOPTRON® Hyperlight łagodzi Twój codzienny ból i wspomaga poprawę mobilności poprzez:

 • Łagodzenie napięcia mięśni
 • Poprawę odżywienia i regeneracji tkanek
 • Zmniejszenie obrzęku
 • Przyspieszenie procesów regeneracyjnych i gojenia ran
Physiotherapy

Przeczytaj opinię Pana profesora Sergiy’a Gulyar’a na temat leczenia bólu

Ból nie musi być częścią Twojego codziennego życia. Poznaj efekty działania światła BIOPTRON®