Wybierz kraj

Często zadawane pytania

Questions and answers

Tutaj znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań, dotyczące terapii światłem BIOPTRON® Hyperlight. Aby wyświetlić odpowiedź, wystarczy kliknąć na tytuł pytania

Jeżeli nadal nie znajdują Państwo poszukiwanych informacji, prosimy o kontakt.


Ogólne

BIOPTRON® Hyperlight to technologia urządzenia medycznego oparta na unikalnej koncepcji terapii światłem. Może być stosowana w leczeniu różnorodnych dolegliwości. Fundamenty tej terapii tworzy wieloletnie doświadczenie oraz przeprowadzane badania naukowe i kliniczne z różnorodnych dziedzin.

Tak. Aby zapewnić możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla spełnienia każdej potrzeby, wachlarz produktów BIOPTRON® Hyperlight obejmuje trzy różne rodzaje urządzeń. Różnią się rozmiarem i wzornictwem, lecz emitują identyczne światło o takich samych właściwościach fizycznych i technicznych. Średnica filtra różni się pomiędzy urządzeniami i wynosi 5 cm (BIOPTRON® MedAll), 11 cm (BIOPTRON® Pro 1) lub maksymalnie 15 cm (BIOPTRON® 2).

Tak, urządzenie BIOPTRON® Pro 1 jest dostępne ze statywem stołowym lub podłogowym. W przypadku BIOPTRON® MedAll i BIOPTRON® 2 polecamy jeden z dostępnych opcjonalne statywów podłogowych. Statyw umożliwia nie tylko bardziej komfortowe leczenie, ale również naświetlanie tych obszarów ciała, do których trudno byłoby dotrzeć w inny sposób.

Tak, urządzenia te są zatwierdzone jako urządzenia medyczne zgodnie z 93/42/EWG (dyrektywą Wspólnoty Europejskiej dla wszystkich produktów medycznych i urządzeń produkowanych w UE).

Tak, wszystkie produkty BIOPTRON® Hyperlight są wytwarzane w naszym szwajcarskim zakładzie produkcyjnym.

Terapia BIOPTRON® Hyperlight jest stosowana zarówno przez pracowników służby zdrowia, jak i przez użytkowników końcowych. Istnieją trzy różne rodzaje urządzeń, które zostały udostępnione, aby zapewnić możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla spełnienia wszystkich poszczególnych potrzeb – zarówno pracowników służby zdrowia w szpitalach i klinikach, jak i użytkowników końcowych korzystających z terapii w domowym zaciszu.

Światło BIOPTRON® Hyperlight stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne, a także działanie systemu obronnego organizmu.
Światło to działa w naturalny sposób poprzez wspomaganie zdolności regeneracyjnej organizmu, co pomaga organizmowi uwolnić jego własny potencjał leczniczy.

Zastosowanie

Urządzenia do terapii światłem BIOPTRON® Hyperlight mogą być stosowane w leczeniu i profilaktyce, a wskazania medyczne do ich stosowania obejmują szeroki zakres dolegliwości: ból, wskazania reumatologiczne, urazy sportowe, rany, zaburzenia dermatologiczne i problemy skórne, sezonowe zaburzenia afektywne (SAD) u dorosłych, dzieci i noworodków. Cele ich stosowania obejmują zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Światło BIOPTRON® Hyperlight ma również silne działanie synergetyczne, gdy stosuje się je w połączeniu z zabiegami odmładzających anty-aging i kosmetykami w trosce o zdrowy wygląd skóry.

Terapia światłem BIOPTRON® Hyperlight jest skuteczna w leczeniu owrzodzeń podudzi, odleżyn (łac. decubitus) i oparzeń, a także w procesie gojenia ran po zabiegach chirurgicznych i obrażeń (urazów).

Ból związany z dolegliwościami, którymi zajmuje się reumatologia, fizjoterapia i medycyna sportowa.

W przypadku stanów chorobowych konsultacja lekarska przed rozpoczęciem stosowania terapii BIOPTRON® Hyperlight jest ogólnie zalecana, aby uzyskać profesjonalną poradę i odpowiedź na pytanie, czy ten rodzaj leczenia jest wskazany dla osiągnięcia zamierzonego celu.

Każde urządzenie jest dostarczane ze szczegółową instrukcją użytkowania. Należy ją uważnie przeczytać i postępować ściśle według jej wskazań.

Jedna sesja trwa około 4 do 10 minut i jest przeprowadzana raz lub dwa razy dziennie. Czas trwania całego cyklu leczenia zależy od różnych czynników, takich jak przyczyna leczenia lub stan i wielkość leczonego obszaru.

Nie, terapia BIOPTRON® Hyperlight może być stosowana o dowolnej porze, choć preferowanym rozwiązaniem jest przeprowadzanie jej wtedy, gdy użytkownik ma czas się zrelaksować i może czerpać przyjemność z jej biostymulacyjnych efektów. Ponadto zalecane jest regularne stosowanie terapii.

Tak, wszystkie urządzenia BIOPTRON® Hyperlight są bardzo przyjazne dla użytkownika, poręczne i łatwe w utrzymaniu.

Obszar leczenia powinien być idealnie czysty. W przypadku leczenia otwartych ran z ciała należy najpierw zdjąć całą odzież i oczyścić je z leków stosowanych miejscowo. Przed zastosowaniem terapii BIOPTRON® Hyperlight rana powinna być regularnie oczyszczana (pod nadzorem lekarza).

Tak, urządzenie należy trzymać pod kątem 90° i w odległości ok. 10 cm (4 cali) od powierzchni skóry.

Terapia BIOPTRON® Hyperlight jest stosowana od ponad 25 lat i do tej pory nie są znane żadne szkodliwe skutki uboczne.

Właściwości

Następujące cztery cechy światła BIOPTRON® Hyperlight wykazują ogromnie korzystne działanie:
Polaryzacja, polichromia, niekoherencja, niska energia.

Światło BIOPTRON® Hyperlight jest światłem spolaryzowanym. Oznacza to, że jego fale poruszają się w równoległych płaszczyznach. W przypadku światła BIOPTRON® Hyperlight polaryzacja osiąga poziom około 95%.

Światło BIOPTRON® Hyperlight jest światłem polichromatycznym. Oznacza to, że fale, z których składa się światło BIOPTRON®, nie są falami o jednakowej długości (jak w przypadku światła lasera), lecz falami z szerokiego zakresu różnych długości. Zakres ten obejmuje światło widzialne i część widma podczerwieni. Światło BIOPTRON® Hyperlight nie zawiera promieni ultrafioletowych!

W przeciwieństwie do światła lasera, światło BIOPTRON® Hyperlight jest światłem niekoherentnym, lub światłem poza fazą. Oznacza to, że fale świetlne nie są zsynchronizowane.

Długość fali światła BIOPTRON® Hyperlight wynosi 480-3400 nm – a więc jest ono połączeniem widzialnej części widma elektromagnetycznego i światła podczerwonego.

Nie, światło BIOPTRON® Hyperlight nie zawiera promieni ultrafioletowych i dlatego jest całkowicie bezpieczne.

W przeciwieństwie do naturalnego światła słonecznego, technicznie syntetyzowane światło BIOPTRON® Hyperlight zapewnia terapię światłem o kontrolowanych, a zatem powtarzalnych parametrach.

Usługi serwisowe i naprawy

Zgodnie z polityką i zobowiązaniami Zepter dotyczącymi wysokiej jakości, na urządzenia do terapii światłem BIOPTRON® Hyperlight udzielana jest 5-letnia gwarancja.
*Na źródło światła BIOPTRON® (żarówkę halogenową) udzielana jest 2-letnia gwarancja.

Lokalni dystrybutorzy BIOPTRON AG działają w ponad 50 krajach na całym świecie (Europa Wschodnia i Zachodnia; Azja; Oceania; Ameryka Północna, Południowa i Środkowa, Afryka Południowa).

Tak, wszystkie naprawy muszą być przeprowadzane wyłącznie przez centra usług serwisowych i napraw BIOPTRON®. Prosimy kontaktować się z Państwa dystrybutorem lokalnym właściwym dla określonego miejsca zamieszkania w Państwa kraju.