Nie ma życia bez światła!

Światło to:

  • Główne źródło życia
  • Główne źródło energii

Badania naukowe i medyczne dowiodły, że powodem wielu chorób i zaburzeń psychicznych jest brak światła. Obecnie prawie 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach, bez światła dziennego. Ta bardzo ryzykowna dla naszego zdrowia sytuacja jest znaną przyczyną wielu chorób. Światło jest niezbędne, aby zachowywać zdrowie i zapobiegać chorobom.

Jednak światło Bioptron to coś więcej:

  • Stymuluje wzrost komórek
  • Poprawia działanie systemu obronnego organizmu
  • Pobudza procesy leczenia w całym organizmie

ZYSKAJ ZDROWIE, ZACHOWAJ ZDROWIE, PRZYSPIESZ
PROCES SWOJEGO LECZENIA I REGENERACJI Z BIOPTRON

Historia światła

Skuteczne stosowanie światła w medycynie ma długą historię. Starożytne cywilizacje, Grecy, Egipcjanie i Arabowie rozumieli znaczenie światła i jego lecznicze działanie na nasze zdrowie.

"Helioterapia" była pierwszą naturalną terapią światłem stosowaną z powodzeniem jako skuteczna metoda leczenia medycznego, której celem było zapobieganie i leczenie różnorodnych dolegliwości. Hipokrates, grecki naukowiec i ojciec medycyny współczesnej (460 p.n.e.-370 p.n.e.), mawiał: "Vis medicatrix naturae" - czcij leczniczą moc natury.

Dr Niels Ryberg Finsen, duński fizyk i zdobywca nagrody Nobla, 1903

Nowoczesna terapia światłem

W roku 1893 roku duński lekarz Niels Ryberg Finsen opracował jedno z pierwszych urządzeń zdolnych do wytwarzania technicznie syntetyzowanych „promieni słonecznych”. Światło technicznie syntetyzowane ma wyraźne zalety: jego intensywność i emitowane widmo światła można kontrolować. W latach 1895 do 1903 dr Finsen leczył ponad 950 pacjentów chorych na lupus vulgaris (gruźlicę skóry) korzystając z filtrowanych, technicznie syntetyzowanych „promieni słonecznych”.

W 1903 roku został wyróżniony nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny za jego badania w zakresie terapii światłem i jego wyjątkowe osiągnięcia terapeutyczne. W związku z powyższym dr Finsen jest uznawany za twórcę nowoczesnej terapii światłem.